Tovačovské labutě

6. května 2010 v 0:49 | Rodman |  Pozorování
Labuťky na Tovačově

Tak už nám asi tři dny prší.Polní práce se tudíž trochu pozastavily a tak nemakám a navíc manželka potřebuje do Brna, takže využívám situace k rychlé přepadovce na nějaké z moravských lokalit.Vyjíždím a vlastně ještě vůbec nevím kam,popravdě se mi ani v tomhle počasí nikam moc nechce,ale přece nezahodím příležitost zase se po delší době někam kouknout.Vyjíždíme před polednem a hned za Humpolcem hrdinsky zachraňujem život malého kvíčaláka kaskadéra, který sedí frajersky vprostřed hlavní silnice na Jihlavu a nechává nad sebou jezdit kamiony.Když ho sbírám vůbec se mu to nelíbí a pak se ještě tváří takhle nasraně že jsem mu zkazil zábavu.
Kvíčalák machr
V Blažovicích kde vyhazuju ženu se rozhoduju kouknout na Tovačov,na jihu jsem přece jen byl minule,tak abych to trochu prostřídal.Cesta je samá objížďka a ještě tak chaoticky značená že k Hradeckému rybníku se dostávám docela pozdě.Z kachen jsou tady hlavně poláci chocholačky a velcí,nějaká zapomenutá čírka modrá a kopřivka.V dálce vidím nějaké rybáky,ale zatím si jich nevšímám,což je chyba protože k večeru už tady poletuje jen pár rybáků obecných.
Roháči
Když se pokouším fotit roháče, kteří jsou docela blízko,najednou se přede mnou zjeví jako duch orlovec,na chvíli se zastaví nad vodou,najednou padá, vytahuje kapra a pokračuje dál směrem na sever. Z dotírajících racků, kteří by taky měli zájem o kus čerstvé ryby, si evidentně nic nedělá.Ostrůvek je obsazen racky chechtavými,někteří už sedí na mladých,z rákosí asi metr ode mě vyřvává rákosník velký,v dáli pluje 7 husí velkých a na ostrůvku pozoruju ještě husici nilskou.Dneska ale vizuálně převládají labutě, zřejmě vrcholí tah, a tak jich je tu opravdu dost.
Labutě,labutě a labutě...a labutě
V hlavním hejnu jich počítám přes 60 ex,další jsou rozptýleny po rybnících takže jich tu jistě 80 bude možná bych se nebál ani čísla kolem stovky ale počítat se mi to nechce.Některé-například tyto dvě budují hnízdo,jiné tu budou jen na skok.
Pár na hnízdě
Jednu, momentálně slavnou, límcovanou italku(nebo spíš itala) nacházím hned na kraji samotnou,později se připojuje k hlavní skupině a nechá se pěkně fotit.
Italka IBLJ
Hlášení
Dál prohlížím rozptýlené labutě u rákosin a najednou vidím límec žlutý-hlavou si čistí peří a ještě je to dost na dálku, hned myslím na zpěvanku,ale když hlavu zvedá vidím že jsem vedle-je to další límcovaná labuť velká.Chudáčka svého Bressera musím"přebrousit"na zvětšení 60x abych ho vůbec přečetl ale mám to-26EE.Příjemné překvápko.
26EE
Hlášení
Křenovský rybník dnes vynechávám,je pozdě a jedu ještě na Troubeckou pískovnu okouknout rybáky na umělých ostrůvcích.Perlička na závěr je ta,že cestou zpátky se vyhýbám objížďkám tak dlouho až se dostanu na dálnici a nakonec dokážu zabloudit i na ní,to se povede málokomu:-)
 


Komentáře

1 František František | Web | 6. května 2010 v 14:57 | Reagovat

Ahojka,
myslím,že já bych to zvládl v pohodě taky.Myslím jako zabloudit na dálnici.Jinak koukám na anketu a vidím,že zatím suveréně vedu!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama